- Rigid tracking surface for optimal speed and accuracy when using rollerball and optical mice
- Unique, Sure-Grip base to keep in place while you're working
- Durable, hard top is easy to clean
- Ultra-thin, low-profile design to blend into your desk
<
>
Allsop Accutrack Slimline Mousepad - XL - (30200)
0.03" Height x 12.50" Width - Graphite - Extra Large - Mouse - 1 Each
Product Code: ASP30200
Product Unit: Each
29 Stock Available
Also Consider
-
Product Code: BICMP11442 Stock Available
-
Product Code: BICMPLMFP24172 Stock Available
-
Product Code: BICMPLWP2411561 Stock Available
-
Product Code: FALDPSJCOut of Stock
-
Product Code: LEE10053214 Stock Available
-
Product Code: SAN1752229648 Stock Available
-
Product Code: SAN80174A112 Stock Available
-
Product Code: SWI405011419 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Allsop, Inc |
| Manufacturer Part Number | 30200 |
| Manufacturer Website Address | http://www.allsop.com |
| Brand Name | Allsop |
| Product Line | Accutrack |
| Product Name | Accutrack Slimline Mousepad - XL - (30200) |
| Marketing Information | Accutrack Slimline Mouse Pad provides a sleek design with a smooth, hard surface for optimal mousing. Ultra-thin mouse pad is low-profile and blends into your desk. Nonskid base keeps the pad in place. Extra-large size helps prevent your mouse from going off the mouse pad. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Mouse Pad |
Product Information
| Size | Extra Large |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Gray |
| Product Color | Graphite |
| Height | 0.03" |
| Width | 12.50" |
| Length | 11.50" |
| Weight (Approximate) | 2.24 oz |
Miscellaneous
| Application/Usage | Mouse |
| Additional Information |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Taiwan |
Warranty
| Limited Warranty | 90 Day |
Overview
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.