- Ranges 12 months from January to December
- 1-page-per-month format with ruled daily blocks; full-year calendar reference
- Julian dates and plenty of writing space; federal holidays highlighted in red
- White wire binding with hanging loop
<
>
At-A-Glance Wall Calendar
Large - Julian Dates - Monthly - 12 Month - January 2026 to December 2026 - 1 Month Single Page Layout - 20" x 30" Sheet Size - White Sheet - 2.69" x 4.38" Block - Wire Bound - White - Chipboard, Paper - 1 Each
Product Code: AAGPM428
Product Unit: Each
Out of Stock
Non-Returnable Product
Also Consider
-
Product Code: BSN0995311755 Stock Available
-
Product Code: BSN099551959 Stock Available
-
Product Code: BSN099574461 Stock Available
-
Product Code: BSN656374784 Stock Available
-
Product Code: CBC16100939 Stock Available
-
Product Code: KEB17114169 Stock Available
-
Product Code: KEB3173265 Stock Available
-
Product Code: PFX4052323 Stock Available
-
Product Code: STCSDMSDRWU3ACOut of Stock
Product Details
General Information
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Manufacturer Part Number | PM4-28 |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Product Name | Wall Calendar |
| Marketing Information | Monthly wall calendar is loaded with room for scheduling to track projects, schedule vacations and plan the future. It is perfect for cubicles and work spaces. Dated planning pages range 12 months from January to December. One-page-per-month format features ruled daily blocks (2-11/16" x 4-3/8"), Sunday-through-Saturday scheduling, federal holidays highlighted in red, 12-month calendar reference at bottom, count of days/days remaining and plenty of writing space. Wire-bound wall calendar has a full chipboard back and hanging loop. Calendar is printed in blue and red ink on quality paper. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Type | Retail |
| Product Type | Calendar |
Product Information
| Julian Dates | Yes |
| Size Standard | Large |
| Date Format | Monthly |
| Sheet Height | 30" |
| Sheet Width | 20" |
| Block Height | 2.69" |
| Block Width | 4.38" |
| Single Page Layout | 1 Month |
| Binding Type | Wire Bound |
| Time Period | 12 Month |
| Start Month | January |
| Start Year | 2026 |
| End Month | December |
| End Year | 2026 |
| Start/End Date | January 2026 - December 2026 |
| Sheet Color | White |
| Ink Color | Blue |
| Mount Type | Wall |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material |
|
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Environmental Certification | Sustainable Forestry Initiative (SFI) |
Overview
Large - Julian Dates - Monthly - 12 Month - January 2026 to December 2026 - 1 Month Single Page Layout - 20" x 30" Sheet Size - White Sheet - 2.69" x 4.38" Block - Wire Bound - White - Chipboard, Paper - 1 Each