- Hardbound cover features turned-edge construction for increased strength
- Acid-proof, permanent ink helps preserve your data and information
- Premium-quality paper is perfect for keeping notes, recipes and more
<
>
Boorum & Pease Boorum Bound Memo Book
96 Pages - 4 3/8" x 7" Sheet Size - 0.79" Height x 7.4" Width x 9.8" Length - White Paper - Tan Cover - Hard Cover, Acid-free - 1 Each
Product Code: BOR6559
Product Unit: Each
7 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | TOPS Products |
| Manufacturer Part Number | 6559 |
| Manufacturer Website Address | http://www.tops-products.com |
| Brand Name | Boorum & Pease |
| Product Name | Boorum Bound Memo Book |
| Marketing Information | Memo book features a hardbound cover with turned-edge construction for increased strength. Faint-ruled paper features acid-proof, permanent ink to help preserve your data and information. Premium-quality paper is great for keeping notes, recipes and more. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Memo Book |
Product Information
| Number of Pages | 96 |
| Sheet Color | White |
| Sheet Size | 4 3/8" x 7" |
| Cover Color | Tan |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Height | 0.79" |
| Width | 7.4" |
| Length | 9.8" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
96 Pages - 4 3/8" x 7" Sheet Size - 0.79" Height x 7.4" Width x 9.8" Length - White Paper - Tan Cover - Hard Cover, Acid-free - 1 Each
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.