- Sloped front allows quick access to each item
- 3 individual compartments keep items separated for easy organization
- Smooth plastic construction wipes down easily for fast cleanings
- Perfect for organizing writing utensils, scissors and more
<
>
Business Source Large 3-Compartment Plastic Pencil Cup
3" Height x 3" Width x 4.1" Depth - Plastic - Black - 1 Each
Product Code: BSN32355
Product Unit: Each
805 Stock Available
Also Consider
-
Product Code: BICBL11AST161 Stock Available
-
Product Code: BICMPP101359 Stock Available
-
Product Code: BICWOFQDP1WHI529 Stock Available
-
0.17" Tape Width x 33.14 ft Tape Length - 1 Line(s) - White Tape - Non-refillable - White - 2 / PackProduct Code: BICWOTAPP211703 Stock Available
-
Product Code: BSN099527297 Stock Available
-
Product Code: BSN099562402 Stock Available
-
Product Code: BSN099581385 Stock Available
-
Product Code: LAPAP8511336 Stock Available
-
Product Code: MXBHD50DFBK128 Stock Available
-
Product Code: OIC2102243 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 32355 |
| Brand Name | Business Source |
| Product Name | Large 3-Compartment Plastic Pencil Cup |
| Marketing Information | Large pencil cup features three individual compartments for writing utensils, scissors and other tall office essentials. Sloped front offers easy access to each item. Pencil cup is made of plastic. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Pen/Pencil Holder |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Height | 3" |
| Width | 3" |
| Depth | 4.1" |
Miscellaneous
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 25% |
| Post-consumer-waste% | 25% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Overview
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.