‹ Prev
Next ›
Kantek Pen/Pencil Cup
4" Height x 3" Width x 3" Depth - Acrylic - Clear - 1 Each
27 Stock Available
- Elegant style enhances your desk and complements any decor
- Heavy-cast, polished acrylic offers both style and durability
- Tall construction is capable of organizing wide variety of materials
- Perfect for pens, pencils, highlighters, scissors, brushes and more
$12.38
Product Details
General Information
| Manufacturer | Kantek, Inc |
| Manufacturer Part Number | AD20 |
| Manufacturer Website Address | http://www.kantek.com |
| Brand Name | Kantek |
| Product Name | Pen/Pencil Cup |
| Marketing Information | This Acrylic Pen Cup holds all your pens, pencils, markers and highlighters in sight and within reach while reducing desktop clutter. Made of clear, heavy cast acrylic, it combines elegance and durability. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Pen/Pencil Holder |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Acrylic |
| Height | 4" |
| Width | 3" |
| Depth | 3" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
One year limited warranty |
Overview
Kantek Pen/Pencil Cup
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.