‹ Prev
Next ›
Mind Reader Cutlery Dispenser Utensil Refill
Fork - Kitchen, Breakroom - Black - 100 / Pack
13 Stock Available
- Compatible with Mind Reader Refillable Cutlery Dispenser
- Vertically stacked to easily reload your dispenser (not included)
- Polystyrene construction that resists splits and cracks
- Pull tab for easy opening
$24.93
Product Details
General Information
| Manufacturer | Mind Reader Products |
| Manufacturer Part Number | PFORK100 |
| Manufacturer Website Address | http://www.mindreaderproducts.com |
| Brand Name | Mind Reader |
| Product Name | Cutlery Dispenser Utensil Refill |
| Marketing Information | Quickly, efficiently refill your cutlery dispenser with these utensil refills. Seamless design easily replenishes your Mind Reader Refillable Cutlery Dispenser (not included), other dispensers or your pantry. Sturdy, polystyrene forks are streamlined in a vertically stacked design for easy reloading. Long-lasting, durable construction resists splits and cracks. Easy-open pull tab reduces struggling with difficult packaging when reloading. Simply load the stack into the empty compartment of your utensil dispenser as indicated on the wrapping. Solid black design coordinates with other utensils and dishware for an elegant, refined addition to your place settings. |
| Packaged Quantity | 100 / Pack |
| Product Type | Fork |
Product Information
| Utensil Type | Fork |
| Fork Type | Fork |
| Application/Usage |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Polystyrene |
| Height | 0.8" |
| Width | 6.1" |
| Length | 0.9" |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
Overview
Mind Reader Cutlery Dispenser Utensil Refill
Also Consider
-
Product Code: DXEDUSSF536 Stock Available
-
Product Code: DXEFH017113 Stock Available
-
Product Code: DXESSF21P4 Stock Available
-
Product Code: DXESSF51489 Stock Available
-
Product Code: DXESSWPF5Out of Stock
-
Product Code: ECOEPS1122 Stock Available
-
Product Code: GJO00104303020 Stock Available
-
Product Code: GJO20000735 Stock Available
-
Product Code: SCCHSWF0007Out of Stock
Alternative Products
-
Product Code: DXEDUSSPF5103 Stock Available
-
Product Code: DXEFH207CT128 Stock Available
-
Product Code: DXEFM5W54011 Stock Available
-
Product Code: GJO0010430CT73 Stock Available
-
Product Code: GJO18475106 Stock Available
-
Product Code: WNAEPS002Out of Stock
-
Product Code: WNAEPS002CTOut of Stock