‹ Prev
Next ›
Mind Reader Cutlery Dispenser Utensil Refill
Spoon - Kitchen, Breakroom - Black - 100 / Pack
21 Stock Available
- Compatible with Mind Reader Refillable Cutlery Dispenser
- Vertically stacked to easily reload your dispenser (not included)
- Polystyrene construction that resists splits and cracks
- Pull tab for easy opening
$24.91
Product Details
General Information
| Manufacturer | Mind Reader Products |
| Manufacturer Part Number | PSPOON100 |
| Manufacturer Website Address | http://www.mindreaderproducts.com |
| Brand Name | Mind Reader |
| Product Name | Cutlery Dispenser Utensil Refill |
| Marketing Information | Quickly, efficiently refill your cutlery dispenser with these utensil refills. Seamless design easily replenishes with your Mind Reader Refillable Cutlery Dispenser (not included), other dispensers or your pantry. Sturdy, polystyrene spoons are streamlined in a vertically stacked design for easy reloading. Long-lasting, durable construction resists splits and cracks. Easy-open pull tab reduces struggling with difficult packaging when reloading. Simply load the stack into the empty compartment of your utensil dispenser as indicated on the wrapping. Solid black design coordinates with other utensils and dishware for an elegant, refined addition to your place settings. |
| Packaged Quantity | 100 / Pack |
| Product Type | Spoon |
Product Information
| Utensil Type | Spoon |
| Spoon Type | Spoon |
| Application/Usage |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Polystyrene |
| Height | 0.8" |
| Width | 6.1" |
| Length | 0.9" |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
Overview
Mind Reader Cutlery Dispenser Utensil Refill
Also Consider
-
Product Code: DXEDUSST548 Stock Available
-
Product Code: DXESSS21P18 Stock Available
-
Product Code: DXESSS51466 Stock Available
-
Product Code: DXESSWPT510 Stock Available
-
Product Code: ECOEPS113Out of Stock
-
Product Code: GJO104322452 Stock Available
-
Product Code: GJO20002630 Stock Available
-
Product Code: SCC00080022Out of Stock
-
Product Code: SCCHSWT0007Out of Stock
Alternative Products
-
Product Code: DXEDUSSPT5260 Stock Available
-
Product Code: DXESH207CT16 Stock Available
-
Product Code: DXETH017284 Stock Available
-
Product Code: DXETH207CT127 Stock Available
-
Product Code: GJO10432CT60 Stock Available
-
Product Code: GJO1847866 Stock Available
-
Product Code: SCCGBX7TW0007Out of Stock
-
Product Code: SCCRSAT0019Out of Stock
-
Product Code: WNAEPS003Out of Stock
-
Product Code: WNAEPS003CTOut of Stock