‹ Prev
Next ›
Officemate Memo/Receipt-Sized Clipboards
Storage for Receipt - Hardboard - Wood - 12 Pack
5 Stock Available
- Accommodates memo/receipt-sized notes and papers
- Low-profile metal clip for secure, non-slip grip
- Built-in pen holder fits various writing utensils
- Helps simplify and organize notes and tasks in fast-paced environments
- Ideal for restaurants, hotels, bars and more
$32.75
Product Details
General Information
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Part Number | 83156 |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Brand Name | Officemate |
| Product Name | Memo/Receipt-Sized Clipboards |
| Marketing Information | Stay organized and efficient with these Memo/Receipt-Sized Clipboards. Each clipboard features a convenient , low-profile metal clip for secure, non-slip grip without adding bulk. Built-in pen holder keeps writing utensils close-at-hand so you always have one when you need it. Designed for fast-paced environments where every second counts, these clipboards are ideal for holding order tickets, guest checks, memos and more. Perfect for restaurants, hotels, food trucks, bars and more, these clipboards are built to be your reliable companion for managing tables, jotting down notes or organizing tasks. |
| Packaged Quantity | 12 Pack |
| Product Type | Clipboard |
Product Information
| Item Capacity | Receipt |
| Board Material | Hardboard |
| Features | Durable |
Physical Characteristics
| Color Family | Brown |
| Product Color | Wood |
| Height | 5" |
| Width | 9.3" |
| Weight (Approximate) | 3.20 oz |
Miscellaneous
| Country of Origin | United States |
Overview
Officemate Memo/Receipt-Sized Clipboards
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
-
Product Code: BAU6162219 Stock Available
-
Product Code: BAU61626136 Stock Available
-
Product Code: OIC832176 Stock Available
-
Product Code: UNV05561149 Stock Available
-
Product Code: UNV0556333 Stock Available
-
Product Code: UNV05610679 Stock Available
-
Product Code: UNV05610VP4 Stock Available
-
Product Code: UNV40304VP142 Stock Available
-
Product Code: UNV40305VP1 Stock Available
-
Product Code: UNV403105 Stock Available