‹ Prev
Next ›
Officemate Slanted Vertical Sign Holder
8.5" Width x 11.1" Height x 3.4" Depth - 8.50" Holding Width x 11" Holding Height - Rectangular Shape - Self-standing, Easy Readability, Easy to Use, Durable - Plastic - Clear - 6 / Box
Out of Stock
- Display sign on any flat surface with self-standing base
- Slanted angle for easier viewing
- Easy-to-use for quick sign changes
- For use with letter-size inserts
$77.50
Product Details
General Information
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Part Number | 23065 |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Brand Name | Officemate |
| Product Name | Slanted Vertical Sign Holder |
| Marketing Information | Sign Holder features a self-standing design for quick display on any flat surface. Slanted angle makes your sign easier to read to help ensure your message is seen. Easy-to-use design allows you to simply slide materials inside from the bottom for simple updates. Sign holder is designed to hold letter-size items. |
| Packaged Quantity | 6 / Box |
| Product Type | Sign Holder |
Product Information
| Holding Width | 8.50" |
| Holding Height | 11" |
| Shape | Rectangular |
| Placement |
|
| Application/Usage |
|
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Height | 11.1" |
| Width | 8.5" |
| Depth | 3.4" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
Officemate Slanted Vertical Sign Holder
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.