- Desk Tray allows quick and easy retrieval of your items with better organizing and feasible mounting
- Built with metal mesh to offer great resistance to damage and deterioration
- Comes in black color to better suit your style and theme
- 2.75" height for productive equipment, devices, books, items, objects placement comfort, convenient desired size specification
- 11.25" width to allow maximum equipment, devices, books, items, objects organizational usage productivity and added dependability
<
>
Universal Desk Tray
1 Compartment(s) - 2.75" Height x 11.25" Width x 13" Depth - Black - Metal Mesh - 1 Each
Product Code: UNV20004
Product Unit: Each
15 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Universal Products |
| Manufacturer Part Number | UNV20004 |
| Manufacturer Website Address | https://myuniversalop.com/ |
| Brand Name | Universal |
| Product Name | Desk Tray |
| Marketing Information | This tray organizes incoming and outgoing papers. Multiple trays are able to be stacked to save valuable desk space and helps keep workspace uncluttered. Contemporary mesh design looks appropriate and professional in any business environment. Durable metal mesh construction is both strong and stable to withstand years of use. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desk Tray |
Product Information
| Total Number of Compartments | 1 |
| File Size Supported | Letter |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Metal Mesh |
| Height | 2.75" |
| Width | 11.25" |
| Depth | 13" |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
Overview
1 Compartment(s) - 2.75" Height x 11.25" Width x 13" Depth - Black - Metal Mesh - 1 Each
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.