‹ Prev
Next ›
Fellowes Mouse Pad
0.13" Height x 9" Width x 8" Depth - Black - Polyester - Scratch Resistant - 1 Each
134 Stock Available
- Protects desktop from scratches
- Improves mouse tracking
- Made from polyester with a rubber, nonskid base
$7.06
Product Details
General Information
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Manufacturer Part Number | 58024 |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Brand Name | Fellowes |
| Product Name | Mouse Pad |
| Marketing Information | Optical-friendly mouse pad offers improved tracking and responsiveness. Nonskid rubber base protects desktop from scuffs and scratches and prevents slippage. Cover is made of durable polyester. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Mouse Pad |
Product Information
| Features |
|
| Durability | Scratch Resistant |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Polyester |
| Height | 0.13" |
| Width | 9" |
| Depth | 8" |
| Weight (Approximate) | 2.88 oz |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Taiwan |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Overview
Fellowes Mouse Pad
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: BICWOFQD12WE165 Stock Available
-
Product Code: CCS23605614 Stock Available
-
Product Code: FEL5802165 Stock Available
-
Product Code: LAPAP8511403 Stock Available
-
Product Code: PENAL15ASW2Out of Stock
-
Product Code: RED8L808R63 Stock Available
-
Product Code: SAN30665PPA61 Stock Available
-
Product Code: SPR25226BDOut of Stock
Accessories
Alternative Products
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BICWOFQD12WE165 Stock Available
-
Product Code: CCS23605614 Stock Available
-
Product Code: FEL5802165 Stock Available
-
Product Code: LAPAP8511403 Stock Available
-
Product Code: PENAL15ASW2Out of Stock
-
Product Code: RED8L808R63 Stock Available
-
Product Code: SAN30665PPA61 Stock Available
-
Product Code: SPR25226BDOut of Stock