‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 12 oz Clear Plastic Cups
12 fl oz - Clear - Plastic - Cold Drink, Beverage - 25 / Pack
Out of Stock
- Smooth rolled rim provides enjoyable sipping experience
- Strong, durable construction ensures lasting use
- Disposable for quick cleanup after each use
- Designed for cold beverages only
Select Product Options
Volume Capacity: 12 fl oz
Packaged Quantity: 25 / Pack
$4.45
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 58231 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 12 oz Clear Plastic Cups |
| Marketing Information | Sleek plastic cups are ideal for serving up cold beverages in style. Clear, smooth walls showcase your drinks whether they are fruity punches or water chilled with ice. Strong plastic works for everyday refreshments or special occasions when disposal nature simplifies cleanup. |
| Packaged Quantity | 25 / Pack |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Volume Capacity | 12 fl oz |
| Application/Usage |
|
| Features | Durable |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Height | 4.2" |
| Diameter | 3.6" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 YEAR |
Overview
Genuine Joe 12 oz Clear Plastic Cups
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: DXE2342WS351 Stock Available
-
Product Code: DXE2342WSCT16 Stock Available
-
Product Code: DXE5342DXCT168 Stock Available
-
Product Code: ECOEPBHC12WA16 Stock Available
-
Product Code: GJO11260CT478 Stock Available
-
Product Code: GJO190471461 Stock Available
-
Product Code: GJO19047BD291 Stock Available
-
Product Code: GJO19047CT72 Stock Available
-
Product Code: GJO58231CTOut of Stock
-
Product Code: SCCX12J8002POut of Stock
Alternative Products
-
Product Code: DXE5356CDCT68 Stock Available
-
Product Code: GJO1050134 Stock Available
-
Product Code: GJO11251CTOut of Stock
-
Product Code: GJO19050CT6 Stock Available
-
Product Code: GJO58230CTOut of Stock
-
Product Code: RFPC20016157 Stock Available
-
Product Code: RFPC2163762 Stock Available
-
Product Code: SCC16PX97 Stock Available
-
Product Code: SCC316SI0041CTOut of Stock
-
Product Code: SCCP16ROut of Stock