‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 12 oz Paper Bowls
Disposable - Multi - 125 / Pack
895 Stock Available
- Soakproof material holds wet foods without leaking
- Durable construction supports dense foods without folding
- Disposable design allows quick cleanup after use
- Perfect for use at company gatherings, parties and more
Select Product Options
Packaged Quantity: 125 / Pack
$18.69
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 10322 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 12 oz Paper Bowls |
| Marketing Information | Paper bowl features a soakproof construction to hold wet foods without leaking through to the table. Its durable material offers excellent rigidity to hold dense foods like steak, potatoes and more. Disposable design allows quick, easy cleanup after each use. Tableware is perfect for company gatherings, special events, parties and more. |
| Packaged Quantity | 125 / Pack |
| Product Type | Table Ware |
Product Information
| Kitchenware Type | Bowl |
| Kitchenware Details | 1 x Bowl |
| Disposable | Yes |
Physical Characteristics
| Color Family | Other |
| Product Color | Multi |
| Material Details |
Paper Bowl |
| Volume | 12 fl oz |
| Height | 5.9" |
| Width | 5.9" |
| Length | 8.1" |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
| Assembly Required | No |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 YEAR LIMITED WARRANTY. |
Overview
Genuine Joe 12 oz Paper Bowls
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: AAGYP90509Out of Stock
-
Product Code: DXECH0180DX7158 Stock Available
-
Product Code: GJO10321912 Stock Available
-
Product Code: GJO11251Out of Stock
-
Product Code: GJO585541113 Stock Available
-
Product Code: ICX94190065137 Stock Available
-
Product Code: LAPAP8511403 Stock Available
-
Product Code: MMMR33010SSMIA123 Stock Available
-
Product Code: PQP4001006 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: AAGYP90509Out of Stock
-
Product Code: DXECH0180DX7158 Stock Available
-
Product Code: GJO10321912 Stock Available
-
Product Code: GJO11251Out of Stock
-
Product Code: GJO585541113 Stock Available
-
Product Code: ICX94190065137 Stock Available
-
Product Code: LAPAP8511403 Stock Available
-
Product Code: MMMR33010SSMIA123 Stock Available
-
Product Code: PQP4001006 Stock Available