‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 3 oz Cold Cups
3 fl oz - White - Paper - Cold Drink, Beverage - 50 / Pack
745 Stock Available
- 2-sided coating enhances strength to prevent spills
- Durable material holds liquids for longer
- Disposable design allows easy cleanup after use
- Perfect for use with everyday cold beverages
Select Product Options
Packaged Quantity: 50 / Pack
$4.31
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 03161 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 3 oz Cold Cups |
| Marketing Information | Cold paper cups feature a two-sided coating that improves rigidity to prevent messy spills. Durable design also protects against soak-through to hold liquids for longer. Disposable material allows quick cleanup after each use. Cold cups are perfect for serving everyday cold beverages. |
| Packaged Quantity | 50 / Pack |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Volume Capacity | 3 fl oz |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
| Height | 2.2" |
| Diameter | 2.2" |
Miscellaneous
| Additional Information |
Compatibility:
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
Genuine Joe 3 oz Cold Cups
From the Manufacturer
Alternative Products
-
Product Code: DXE5310DXCT17 Stock Available
-
Product Code: DXE5342CDWROut of Stock
-
Product Code: DXE5342COMBO6544 Stock Available
-
Product Code: ECOEPCC12GSACT21 Stock Available
-
Product Code: ECOEPCC16GSACT4 Stock Available
-
Product Code: SCCTD243 Stock Available
-
Product Code: SCCTP10D31 Stock Available
-
Product Code: SCCTP16DCT158 Stock Available