‹ Prev
Next ›
HP 19A Original LaserJet Imaging Drum
Laser Print Technology - 12000 - Black - 1 Each
56 Stock Available
- Compatible with HP LaserJet Pro M102w
- Also for use in MFP M130fn and MFP M130fw
- Exclusive anti-fraud technology to protect your business against counterfeits
- Maximize toner use
- Tuned to match your HP printer speed
$101.99
Product Details
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | CF219A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 19A |
| Product Name | 19A Original LaserJet Imaging Drum |
| Marketing Information | Count on consistent, impressive quality and performance, using this Original HP imaging drum with JetIntelligence. Avoid costly reprints and help ensure flawless performance and HP quality you expect. Produce sharp text, bold blacks and crisp graphics with precision black toner. Print with the speed and quality your HP LaserJet Pro MFP M102w, MFP M130fn and MFP M130fw was built to deliver. It helps your HP printer consume less energy and create less waste. Manage costs and decrease help desk calls with innovative, anti-fraud technology that helps you maintain quality standards. HP 19A cartridge yields approximately 12,000 pages. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Packing | Single Pack |
| Product Type | Imaging Drum |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Black |
| Typical Print Yield | 12000 |
Miscellaneous
| Compatibility |
HP Printers:
|
| Device Supported | Printer |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Additional Warranty Information |
HP's Premium Protection Warranty. This HP product is warranted to be free from defects in materials and workmanship. |
Overview
HP 19A Original LaserJet Imaging Drum
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: ABFSC1154D83 Stock Available
-
Product Code: BICGSM609BE1227 Stock Available
-
Product Code: BSN6564911293 Stock Available
-
Product Code: HEWCF217A198 Stock Available
-
Product Code: ITA602336093 Stock Available
-
Product Code: KCC2127112302 Stock Available
-
Product Code: LAPAP8511403 Stock Available
-
Product Code: RAC80296392 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
Also Consider
-
Product Code: ABFSC1154D83 Stock Available
-
Product Code: BICGSM609BE1227 Stock Available
-
Product Code: BSN6564911293 Stock Available
-
Product Code: HEWCF217A198 Stock Available
-
Product Code: ITA602336093 Stock Available
-
Product Code: KCC2127112302 Stock Available
-
Product Code: LAPAP8511403 Stock Available
-
Product Code: RAC80296392 Stock Available