‹ Prev
Next ›
HP 32A LaserJet Imaging Drum
Laser Print Technology - 23000 - Black - 1 Each
168 Stock Available
- Compatible with HP LaserJet Pro MFP M227fdw
- Also works in LaserJet Pro M203dw
- Page maximizer technology delivers more pages per cartridge than ever before
- Depend on consistent quality
- Get peace of mind with anti-fraud protection
$122.99
Product Details
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | CF232A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 32A |
| Product Name | 32A LaserJet Imaging Drum |
| Marketing Information | Avoid costly reprints and count on Original HP imaging drums with JetIntelligence to deliver more pages than ever. Innovative anti-fraud technology helps ensure flawless performance and HP quality you expect. Track remaining pages with print-gauge technology that helps ensure you get the prints you paid for. Print fast without sacrificing qualify as you continue to count on this imaging drum's consistent quality. It helps produce sharp text, bold blacks and crisp graphics with precision black toner. The drum also helps your HP LaserJet Pro MFP M227fdw and M203dw consume less energy and create less waste. HP 32A cartridge yields approximately 23,000 pages. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Packing | Single Pack |
| Product Type | Imaging Drum |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Black |
| Typical Print Yield | 23000 |
Physical Characteristics
| Height | 14.4" |
| Width | 3.8" |
| Depth | 4" |
| Weight (Approximate) | 14.82 oz |
Miscellaneous
| Compatibility |
HP LaserJet Printers:
|
| Device Supported | Printer |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Additional Warranty Information |
HP's Premium Protection Warranty. This HP product is warranted to be free from defects in materials and workmanship. |
Overview
HP 32A LaserJet Imaging Drum
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: BSN28650211 Stock Available
-
Product Code: DURAACTBULK36118 Stock Available
-
Product Code: EVEEN921472 Stock Available
-
Product Code: HEWCF230A526 Stock Available
-
Product Code: LOG91000167560 Stock Available
-
Product Code: SAU215658 Stock Available
-
Product Code: SAU215672 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BSN28650211 Stock Available
-
Product Code: DURAACTBULK36118 Stock Available
-
Product Code: EVEEN921472 Stock Available
-
Product Code: HEWCF230A526 Stock Available
-
Product Code: LOG91000167560 Stock Available
-
Product Code: SAU215658 Stock Available
-
Product Code: SAU215672 Stock Available