- Compatible with HP LaserJet Enterprise M506
- Also works in Enterprise MFP M527, Flow MFP M527 series and Pro M501
- Consistent quality at high speeds with JetIntelligence
- Delivers sharp text, bold blacks and crisp graphics
- Anti-fraud technology to help ensure results you expect
<
>
HP 87A Original Laser Toner Cartridge - Black - 1 Each
9000 Pages
Product Code: HEWCF287A
Product Unit: Each
271 Stock Available
Also Consider
-
Product Code: BSN656393833 Stock Available
-
Product Code: HEWCF226A1406 Stock Available
-
Product Code: HEWCF230X295 Stock Available
-
Product Code: HEWCF280A235 Stock Available
-
Product Code: HEWF6T80AN168 Stock Available
-
Product Code: HEWF6U19AN1134 Stock Available
-
Product Code: HEWL0S64AN622 Stock Available
-
Product Code: ICX9074009724 Stock Available
-
Product Code: LAPAP8511340 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | CF287A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 87A |
| Product Name | 87A Toner Cartridge |
| Marketing Information | Count on this toner cartridge with JetIntelligence to deliver more pages than ever at fast speeds in your HP LaserJet Enterprise M506 Series, LaserJet Enterprise MFP M527, Flow MFP M527 Series and Pro M501. Intelligently track toner levels with print-gauge technology to help ensure you get the pages you paid for. Anti-fraud technology ensures HP professional quality for producing sharp text, bold blacks and crisp graphics. Quickly replace your cartridge, using auto seal removal and easy-open packaging. Cartridge yields approximately 9,000 pages. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Type | OEM |
| Product Type | Toner Cartridge |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Black |
| Typical Print Yield | 9000 Pages |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 2.05 lb |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
| Recycled | Yes |
| Country of Origin | Japan |
Warranty
| Additional Warranty Information |
HP's Premium Protection Warranty. This HP product is warranted to be free from defects in materials and workmanship. |
Overview
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.