‹ Prev
Next ›
Business Source No.10 Standard Window Invoice Envelopes
Single Window - 9 1/2" Width x 4 1/2" Length - 24 lb - Self-sealing - White - Poly - 1 Box
35 Stock Available
- No-moisture sealing for quick-and-easy closing
- Double-flap design keeps gum from sticking before use
- Security tinted for privacy of contents
$65.59
Product Details
General Information
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 42207 |
| Brand Name | Business Source |
| Product Name | No.10 Standard Window Invoice Envelopes |
| Marketing Information | No. 10 invoice envelopes offer a standard address window. Poly windows and inside tint provide privacy for your contents. Self-sealing design makes envelopes quick and easy to close. 24 lb. envelopes require no moisture to seal. Unique double flap design keeps the gum from sticking before use. Simply raise the lower flap and press. |
| Packaged Quantity | 1 Box |
| Product Type | Envelope |
Product Information
| Mailer/Envelope Type | Single Window |
| Mailer/Envelope Width | 9 1/2" |
| Mailer/Envelope Length | 4 1/2" |
| Basis Weight | 24 lb |
| Closure Type | Self-sealing |
Physical Characteristics
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material | Poly |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Mexico |
Overview
Business Source No.10 Standard Window Invoice Envelopes
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: BSN0465040 Stock Available
-
Product Code: BSN3655126268 Stock Available
-
Product Code: GJO2508080489 Stock Available
-
Product Code: OIC99220163 Stock Available
-
Product Code: SAN382011528 Stock Available
-
Product Code: SOF48102696 Stock Available
-
Product Code: SPR0138621 Stock Available
-
Product Code: ZEB4152010 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: BSN0442636 Stock Available
-
Product Code: BSN045462 Stock Available
-
Product Code: BSN3667582 Stock Available
-
Product Code: BSN421155 Stock Available
-
Product Code: QUA3819771 Stock Available
-
Product Code: QUA418653 Stock Available
-
Product Code: QUA4483446 Stock Available
-
Product Code: UNV35264165 Stock Available
-
Product Code: UNV35268Out of Stock
-
Product Code: UNV35270Out of Stock
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BSN0465040 Stock Available
-
Product Code: BSN3655126268 Stock Available
-
Product Code: GJO2508080489 Stock Available
-
Product Code: OIC99220163 Stock Available
-
Product Code: SAN382011528 Stock Available
-
Product Code: SOF48102696 Stock Available
-
Product Code: SPR0138621 Stock Available
-
Product Code: ZEB4152010 Stock Available