‹ Prev
Next ›
Lorell Mesh Vertical Desktop File Sorter
4 Divider(s) - 5.63" Height x 5.25" Width x 3.13" Depth - Black - Steel - 1 Each
92 Stock Available
- Store notepads, files and more in the three slots created by four sturdy veins
- Ascending heights of the veins provide easy viewing and access to contents
- Features double-rimmed, smooth edges and a powder-coat finish
- Design also protects your desktop
$10.38
Product Details
General Information
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Part Number | 84153 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Brand Name | Lorell |
| Product Line | Black Mesh/Wire |
| Product Name | Mesh Vertical Desktop File Sorter |
| Marketing Information | Mesh vertical sorter offers a slender opportunity to store notepads, files and more in the three 1" capacity slots created by four sturdy partitions. Ascending heights of the veins provide easy viewing and access to contents. Steel mesh features double-rimmed, smooth edges and a powder-coat finish. Design also protects your desktop surface. Vertical sorter is recyclable. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desktop File Sorter |
Product Information
| Total Number of Dividers | 4 |
| Application/Usage |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height | 5.63" |
| Width | 5.25" |
| Depth | 3.13" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
Overview
Lorell Mesh Vertical Desktop File Sorter
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: CPCUS03562ACT99 Stock Available
-
Product Code: EVEEN911359 Stock Available
-
Product Code: EVEEN921472 Stock Available
-
Product Code: GJO240803390 Stock Available
-
Product Code: GJO25400961272 Stock Available
-
Product Code: LLR84155Out of Stock
-
Product Code: ZEB2391084 Stock Available
Accessories
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: CPCUS03562ACT99 Stock Available
-
Product Code: EVEEN911359 Stock Available
-
Product Code: EVEEN921472 Stock Available
-
Product Code: GJO240803390 Stock Available
-
Product Code: GJO25400961272 Stock Available
-
Product Code: LLR84155Out of Stock
-
Product Code: ZEB2391084 Stock Available