‹ Prev
Next ›
Lorell Mesh Wire Angled Height Mesh Phone Stand
11.1" Height x 10.1" Width x 5.3" Depth - Steel - Black - 1 Each
Out of Stock
- Elevates your phone for better viewing and keeps it in place with a front rail
- Store notepads and more in the side slot that runs along the entire depth of the stand
- Creates an open space underneath for storing papers, books and more essentials
- Features double-rimmed, smooth edges and a powder-coat finish
- Design also protects your desktop
$14.11
Product Details
General Information
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Part Number | 84155 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Brand Name | Lorell |
| Product Line | Black Mesh/Wire |
| Product Name | Mesh Wire Angled Height Mesh Phone Stand |
| Marketing Information | Practical phone stand enhances your desktop by creating more storage space and easy access. Angled height of the stand elevates your phone for better viewing and keeps it in place with a front rail. Store notepads and more in the side slot that runs along the entire depth of the stand. The phone stand also creates an open space underneath for storing papers, books and more essentials. Steel mesh features double-rimmed, smooth edges and a powder-coat finish. Phone stand is recyclable. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Telephone Holder |
Product Information
| Placement | Desktop |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height | 11.1" |
| Width | 10.1" |
| Depth | 5.3" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
| Additional Warranty Information |
FIVE YEAR LIMITED |
Overview
Lorell Mesh Wire Angled Height Mesh Phone Stand
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: CPCUS03562ACT99 Stock Available
-
Product Code: EVEEN911359 Stock Available
-
Product Code: EVEEN921472 Stock Available
-
Product Code: GJO240803390 Stock Available
-
Product Code: GJO25400961272 Stock Available
-
Product Code: LLR8415392 Stock Available
-
Product Code: ZEB2391084 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: CPCUS03562ACT99 Stock Available
-
Product Code: EVEEN911359 Stock Available
-
Product Code: EVEEN921472 Stock Available
-
Product Code: GJO240803390 Stock Available
-
Product Code: GJO25400961272 Stock Available
-
Product Code: LLR8415392 Stock Available
-
Product Code: ZEB2391084 Stock Available